Попуст

Голем ПОПУСТ на вината од винаријата Шчурек која е лоцирана во еден од најпознатите вински региони во Словенија, Горишка Брда. . . .
Насловна
САНТА ДИГНА МЕРЛО 2006 САНТА ДИГНА МЕРЛО 2006
Курико - Мигуел ТОРЕС
Код на вино: 254

Сорта на грозје: мерло.
Карактеристики:
- Интензивна арома на слива и боровница со нијанса на ванила;
- Атрактивна и елегантна палета од вкусови, долг финиш.
Сервирање: Се сервира на 18°C. Идеален придружник на бело месо и печена, пржена или риба на скара.
 Регион: Чиле     Тип: силно суво црвено

alcohol 13,5 %      alcohol 750 ml      alcohol 12

Цена: 685 ден.    Цена на пакет: 7400 ден.

Шишиња:     Пакети: